Elpattant egy húr Gyurcsány Ferencnél: nagyon nem tetszik neki „Orbán szájhősködése”
Nem bírta türtőztetni magát a DK elnöke. Azonnal hangot adott a felháborodásának.
A Jobbik is igyekszik idomulni beszédstílusban a Fideszből kiábrándult vagy jelenleg bábállapotban lévő, régi MDF-es lelkületű, de gyakorlatban Fidesz-szavazók retorikai világához.
„Azonban jelenleg nem csak a kormány helyzete hasonlít a tíz évvel ezelőttire, hanem a jobboldali ellenzéké is.
2009-től napjainkig a Jobbik igen fontos tőkéjének a személyes jelenlét számít. A pártpolitikusok lakossági fórumai még mindig igen gyakoriak, melyek olykor nyíltak, olykor pedig a kulturális élethez köthető események »promotálóiként« kifinomultabbak és rejtettebbek. Ezek a kulturális események, melyek legtöbbször koncertekkel vannak egybekötve, dinamikailag ugyan mások, de funkciójukat tekintve nagyban hasonlítanak a Polgári Körök alapötletére. A mainstream médiafelület – gondolok itt az egyetlen nyomtatásban megjelenő hetilapra – elenyésző.
Azonban van a Jobbiknak egy erős ütőkártyája médiatéren, ez pedig az internetes felület. Amennyire a Fidesz és az MSZP nem tudta még mindig felmérni az internetes jelenlét fontosságát, a Jobbik annyira hatékonyan aknázza ki. A jobboldali ellenzék hírközlése, kampánya szinte teljes mértékben az interneten jelenik meg; és bármennyire visszásak egyes vélemények a rendszerváltás után született generáció(k)ról, így lehet őket a leghatékonyabban megszólítani. A 2007-óta feloszlatott, betiltott, kitiltott, újraalakult, szétvált, kivált Magyar Gárda pedig ha nem is olyan látványosan, mint a hőskorszakban de jelen van.
A Vona Gábor által meghirdetett új irányvonal még meglehetősen friss. Az, hogy ez az új irányvonal a párt „szélsőségeseinek” kiiktatásáról szólna, azért nem olyan egyértelmű és minden bizonnyal azért kap ez az aspektus ekkora médiaszelet, mert ezzel belső feszültséget lehet kelteni, pedig a hangsúly nyilvánvalóan nem ezen van. A Jobbik pontosan ugyanúgy vált kommunikációs stratégiát, ahogy azt a Fidesz ’93-tól, de inkább ’98-tól tette a csalódott MDF-tábor befogadására. A Jobbik is igyekszik idomulni beszédstílusban a Fideszből kiábrándult vagy jelenleg bábállapotban lévő, régi MDF-es lelkületű, de gyakorlatban Fidesz-szavazók retorikai világához.
Az a bizonyos külső tényező, a hátszél, pedig most is jelen van. Bár nem olyan könnyen emészthető formában, mint az őszödi beszéd idején, hanem Buda-Cash és Questor ügybe csomagolva.
Az építkezés és a hátszél első eredményei pedig igen hamar megmutatkoztak a tapolcai időközin az első egyéni mandátum megszerzésével.”